Čia toks ilgesnis rašinėlis... jis dar nebaigtas...
Pirmą dieną prie vairo, teko priprasti, atrodė ne važiuoji, o skrendi, nes nejautei nieko, o dar ir sėdi gan aukštai. Stabdį spausti būdavo net baisu, nes atrodė viskas labai jautru. Atrodo stabdį, vos spustelėji, o mašina "deda" ant stabdžių ir tu net iš kėdės pašoki.

Taigi kokie įspūdžiai turint Chrysler automobilį?


Pirmiausia, kas labai maloniai nuteikia - tai patogus įlipimas ir išlipimas. Mašina aukšta, taigi sėdant nereikia ten rangytis, staipytis ar dar kaip nors bandyti įsodinti savo sėdynę į kėdę. Aukšta mašina gerai ir tuo, kad labai patogu, ją prižiūrint. Su siurbliu patogu siurbliuoti vidų, vaikščioti viduje gali beveik stačias, tiksliau susilenkęs, bet tai nepalyginti patogiau, nei valant žemas mašinas.
Antras patogumas, kad šoninės durys yra iš abiejų pusių. Dažniausiai tokio tipo automobiliuose, durys būna tik iš dešinės pusės, kas ne visada patogu. Patogu ir tai, kad dažnuose modeliuose, jos automatiškai atsidaro nuo pultelio. Tiesa, kuom tas patogu, man dar pilnai nesuprantama, nes man asmeniškai greičiau pačiai atsidaryti. Čia aš kaip sakau, tik "navarotas", neduodantis per daug didelės naudos. Gal tik gerai, kad jei duris blogai užtrenkei (o tas kažkodėl ištinka neretai, nes jėgos reikia panaudoti), tai jos pačios užsidaro. Tiesa, nežinau kiek tai saugu žiemą, jei užšaltų durys (taip gali perdegti varikliukas durų atidarymo). Labiau pasiseka tiems, kam atsidaro ir bagažinės durys. Tiesa, man tokia laimė neišpuolė, bet kai bagažine nesinaudoji dažnai, to trūkumo nejauti.
Labai patinka tas, kad patogios sėdynės. Amerikonai moka gaminti patogias sėdynes. Nors mano mašina sueuropinta (vokiška), bet sėdynės aišku vistiek matyt rinktos pagal amerikonų standartus. Sėdėdama net ilgoje kelionėje visai nepavargsi. Bent pas mane sėdynė reguliuojasi elektra, todėl labai patogu važiuojant pasireguliuoti. Kitiems nuskyla, kad sėdynės būna ir šildomos
Chrysler automobilyje man labai patinka, kad automobilyje yra daug taip vadinamų "bardačiokų" (daiktadėžių). Yra viena po priekine panele, yra po priekine keleivio sėdyne, beje dar ir užrakinama. Pas mane (ne visuose modeliuose būna) yra labai praktiškas ir didelis "bardačiokas" prie vairuotojo per vidurį, kurį galima perkelti į antrą eilę ir pritaikyti keleiviams. Šioje daiktadėžėje yra du, vienas didelis, kitas mažesnis, skyriai, skyrelis vienkartinėms nosinėms, skyrius kur galima krautis telefoną (bent spėju, iš instrukcijų kad taip turėtų būti, pas mane nėra) Daiktadėžių galima rasti ir keleivių salone, tiesa jos jau ne tokios didelės. Daiktadėžė yra ir bagažinėje, kur gali susidėti keltuvą, trikampį, tempimo virvę. Na, gesintuvus ir vaistinėlę jau teks slėpti po sėdynėmis.
Mėgstantiems kelionėje gerti gėrimus, ir prie vairuotojo, ir prie keleivių sėdynių ras specialius laikiklius.
Nedidelė daiktadėžė saulės akiniams ar kitoms panašioms smulkmenoms yra ir automobilio stoge, ties kompiuterio rodmenimis. Tiesa, nežinantys gali ir nesusigaudyti, kad tą vietą galima atidaryti ir ten yra daiktadėžė.
Savo sename automobilyje susidurdavau su problema, kad neturėdavau kur sujungti visų savo prietaisų: tarkime automobilinės video kameros ir navigacijos. Neužtekdavo jungčių. Tuo tarpų Chrysleryje tų jungčių daugiau nei pakankamai. Jų net trys. Viena kaip ir priklauso apačioje panelėje, kita vidurinėje daiktadėžėje, o kitą jungtį dar galima rasti keleivių salone. Labai patogu. Yra net jungtis, kur gali pasijungti tiesiai prie akumuliatoriaus, tiesa, kur tai panaudoti tiksliai nežinau, net bijau, kad tai gali būti naudinga tik vagims.
Svirtys prie vairo kiek neįprastai sudėtos. Kadangi dėžė automatinė, ir bėgių svirtis yra dešinėje pusėje, visą valdymą reikia kitaip sudėlioti. Todėl ir posūkių signalai ir priekiniai valytuvai yra kairėje pusėje esančioje svirtyje. Galinio valytuvo įjungimo reikia ieškoti virš magnetofo esančioje panelėje. O štai artimos lempos, priešrūkiniai žibintai, jei tokie yra, įsijungia kairėje pusėje, su specialiu mygtuku, jei taip jį galima pavadinti. Vienintelis minusas, kad nežinosite ar įsijungėte tas lempas, nes jokia informacinė lemputė neužsidegs, nebent aišku įjungsite tolimas šviesas, kurios beje įsijungia jau ant svirtyje esančiu "mygtuku". Patogu kad ant vairo yra autopiloto valdymo mygtukai, o vairo apačioje galite valdyti savo magnetofoną, kas labai patogu kelionėje. tiesa, ne visiems tokia laimė nuskyla.
Persėdus nuo mechaninės ant automatinės dėžės, kiek neįprasta važiuoti iš pradžių, kai neturi ką veikti dešinė ranka ir kairė koja. BEt gan nesunkiai periorientuojama. Automatinė dėžė, jei ji tvarkinga ir veikia taip kaip priklauso (t.y. įjungus D ar R režimą, per 1-2 s automobilis pats turi pradėti iš lėto važiuoti) yra labai patogi kamščiuose ir stovėjimo aikštelėse, nes leidžia patogiau manevruoti ir važiuoti, nespaudžiant gazo pedalo. Aš įsigudrinau daug kur riedėti savieiga... jei yra nuokalnė, tai riedant greitis žemiau 40 niekada nenukrenta... tai kartais per koki nedidelį miestelį pavyksta nespaudžiant gazo, prariedėti net ant 50-60 km/val.
Prisėdus prie tokio automobilio, vis nesiliauju stebėtis, kaip tyliai veikia variklis. Kartais tikrai reikia gerai pagalvoti, ar užvedei automobilį arba prie sankryžos krūptelti, išsigandus, kad užgeso, nors pasirodo, kad jis tik tyliai veikia. Net lauke išlipus, pakankamai tyliai veikia.
Iškart galima pasakyti, kad ši mašina yra šeimoms ir "pensininkams", tie, kas mėgsta ralį, dragą ir kitokius pribumbasus, geriau tegu aplenkia šį automobilį. Aš net juokauju, kad šis automobilis būtų gera prevencinė priemonė prieš kelio erelius, mėgstančius lakstyti. Aš esu viena iš kelių erelių, tik aišku dar protingai chuliganavotų, bet persėdus ant šio automobilio, pavirtau "pensininku". Mieste pilnai užtenka 40 km/val greičio (kur su kita mašina, jau 50 km/val man atrodė tragedija), užmiestyje 70-80 km/val norma, o autostrada max 110 km/val jautiesi komfortabiliai. Važiuojant ant 40 atrodo, kad važiuoji 60. Na, tiesiog visai nesinori kažkur skubėti, lakstyti. Sutaupai daug nervų. Žinoma, su tokia mašina autostradoje ir labai neprilakstyti, nes pavalgyti labai mėgsta.
Šis automobilis išskirtinai skirtas tik važinėti ilgoms kelionėms ir užmiestyje dideliais atstumais. Nes mieste jis absoliučiai neekonomiškas (15-20 l/100 km). Tuo tarpu užmiestyje, benzino suvartojimas praktiškai nelabai skiriasi nuo 1,8 variklio automobilio. Važiuojant 80 km/val greičiu ir dar įsijungus autopilotą (cruise), lengvai išspaudžiama 8-8,5 l/100 km. Važiuojant 90-100 km/val - 9-10 l/100 km. Važiuoti greičiau nei 100-110 km/val, jau manau gali tik labai turtingi žmonės. Bet kaip sakiau, autostradoje pilnai užtenka 110 km./val. Dažniausiai visi dedasi dujas, su kuriomis geriausiai draugauja 3,3-3,8 varikliai. Kaip iš tikrųjų, kiek jos pasiteisina, kol kas negaliu pasakyti, nes važinėju benzinu. Taip pat kiek žinau, 3,3-3,8 Chrysler varikliai pasižymi ilgaamžiškumu, praktiškai neužmušami, kaip kažkur skaičiau - ilaamžiškumo ir patikimumo etalonu laikomi.
Kas dar gero pastebėta automobilyje? Šildomi veidrodėliai, šildomas priekinis stiklas, tiesa, tik valytuvų zona. Šildomas galinis ir šoniniai galiniai stiklai. Automobilis gan greitai išyla, turi kondicionierų. Klimato kontrolė valdoma atskirai vairuotojui, atskirai gale sėdintiems keleiviams, galima net skirtingas temperatūras parinkti, valdyti gali ir patys keleiviai iš savo vietų gale (tiesa, ne kiekvienas atskirai).
Gal sudaro keblumų gan mažas vidinis veidrodis. Tokiam automobiliui, norėtųsi didesnio. Taip pat manau verta perspėti, kad šiame automobilyje yra gan didelė akloji zona (tai tokia zona, kai tave iš kairės pusės lenkia automobilis ir visuose automobiliuose yra toks momentas, kuomet pažiūrėjus į veidrodį jo nesimato, vienur ta zona gan trumpa, kitur ilgesnė). Taigi bent aš papildomai prisiklijavau tam skirtą veidrodėlį, kuris rodo lenkiančias mašinas.
Tie, kas sunkiai parkuojasi, tokiame automobilyje rekomenduoju parkavimosi sistemą. Nes važiuojant atbulomis, tikrai gan keblu orientuotis, kada sustoti. Bet priprasti galima. Nors mašina ilga, tačiau bent man problemų mieste pasistatyti nesudaro, nes pagal ilgumą ji ne tiek daug ir skiriasi nuo įprastos mašinos (mat jos priekis trumpas), kebliau būna pločio atžvilgiu, nes mašina šiek tiek platesnė. Man tarkime plotis sudaro problemų plovyklose, kai reikia į jas įvažiuoti.
Vienintelis toks labiau nervojantis dalykas šioj mašinoj, kad nėra bagažinės. Juk jei ką nors nusipirkau, nepaliksi ant sėdynės, patys žinome, vagys gali užmatyti. O padėti slaptai nėra kur. tenka kišti po sėdyne, jei įmanoma, uždengti kilimėliais. Aišku, laimė, kurie nusipirko automobilį su specialiu uždangalu bagažinėje. naują rasti pakankamai sunku ir brangu, kadangi deficitas.
Mašina gan sunki, tai gan praverčia užklimpus žiemą. Lengviau išvažiuoti. Kai kurios turi ir antipraslydimo sistemą. Kiek tai padeda, gerai nežinau, nors į ledinį kalniuką, su šia mašina įvažiuoju lengviau nei su paprasta lengva mašina be tokių "navarotų".
Aišku, įsigijus tokį automobilį, pradžioje reikia įvertinti jo gabaritus. Pirmas dienas tai skaičiavau visus šaligatvių bortus, nes sukantis truputį neapskaičiuodavau sukimo kampo. Tiesa, greitai persiorientuoji, ir viskas gaunasi automatiškai, net negalvojant.
Nusipirkus automobilį, tvarkantis, po kelių dienų patrikau, o kurgi atsarginis ratas. Negi nėra. Pasirodo yra. Jis pritvirtintas išorėje. Aišku, mažesnis nei įprastas, tik kad nuvažiuoti tam tikrą atstumą iki serviso.
Na ir aišku, tie kas plaunasi plovyklose išlaidų irgi turės daugiau, nes automobilis jau priskiriamas prie didesnių ir plovimas kainuoja brangiau. Todėl rimtai mąstau pirktis aukšto spaudimo plovimo aparatą ir plautis pačiai namie.
Mašina ideali, jei ne tos sąnaudos.